Besöksnäringsträff 24 mars

Driver du företag inom besöksnäringen och erbjuder tjänster för våra besökare? Den 24 mars bjuder vi in dig till ett uppstartsmöte där vi tillsammans utforskar hur vi kan utveckla Ekerö som destination. Här får du dela dina utmaningar, knyta kontakter och påverka framtida samarbeten.
Uppstartsträff för besöksnäringen 24 mars
Det händer mycket inom besöksnäringen i Ekerö just nu. Fler besökare, nya initiativ och stora möjligheter!
Nu vill vi samla de som verkar inom besöksnäringen för att lyssna in, skapa dialog och ta första steget mot ett starkare samarbete.
Under träffen kommer vi att:
- lära känna varandra och våra verksamheter
- dela behov, utmaningar och möjligheter
- utforska hur vi tillsammans kan skapa bättre förutsättningar för besöksnäringen
- diskutera hur vi vill mötas och samarbeta framöver.
Vad får du som deltar?
- nya kontakter och potentiella samarbeten
- vara med och bidra till en gemensam riktning framåt.
Det här är ett tillfälle att vara med från start och påverka hur vi tillsammans stärker Ekerö som destination och skapar en mer konkurrenskraftig och hållbar besöksnäring.
Vi välkomnar alla företag, föreningar och verksamheter som erbjuder boende, mat, upplevelser, aktiviteter, guidning, handel eller andra tjänster för besökare.
Tid och plats
Tisdagen den 24 mars klockan klockan 07.45 - 09.45
Season Hotel, Ankarslingan 2, 178 51 Ekerö.
Program 08.00 - 09.15
Möjlighet till mingel och nätverkande 09.15 - 09.45.
Välkommen! Vi bjuder på frukost som serveras från klockan 07.45.
Anmäl dig till uppstartsmötet för besöksnäringen 24 mars!
Gör din anmälan till uppstartsmötet här senast 20 mars! Öppnas i nytt fönster.
Varmt välkommen önskar
Jeccika Eriksson, näringslivschef.
